A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Jeśli pragniesz w pełni doświadczyć atmosfery Karkonoszy, koniecznie odwiedź jedno z lokalnych schronisk. Na górskich szlakach na strudzonych wędrowców czekają trzy wyjątkowe obiekty: „Dom Śląski”, „Samotnia” i „Strzecha Akademicka”. Każde z nich stanowi doskonałe miejsce na odpoczynek oraz posiłek, jednak warto być przygotowanym na spore kolejki w szczycie sezonu, gdyż turystów nie brakuje.
Warto zwrócić uwagę na unikalny klimat, jaki panuje w tych schroniskach. Dawniej większą uwagę przykładało się do wystroju wnętrz, co sprawia, że każde z nich ma swoją własną, niepowtarzalną atmosferę. W „Strzesze Akademickiej” na przykład z pewnością przykuje Waszą uwagę piec kaflowy w sali bufetowej oraz malowidła zdobiące stolarstwo okienne w jadalni. Te detale sprawiają, że każda chwila spędzona w schronisku staje się wyjątkowym doświadczeniem.
Wszystkie trzy obiekty oferują noclegi w warunkach turystycznych, co czyni je idealnym miejscem na dłuższy pobyt. Warto spędzić chociaż jedną noc w górach, aby móc wieczorem delektować się dźwiękami gitary, a rankiem cieszyć się widokiem wschodzącego słońca. Dodatkowo, wcześnie rano istnieje szansa spotkania majestatycznych jeleni pasących się w pobliżu schroniska, co z pewnością wzbogaci Wasze wspomnienia z górskich wojaży.
„Dom Śląski” znajduje się przy ul. Na Śnieżkę 20 i oferuje komfortowe noclegi oraz smaczną kuchnię. Można skontaktować się z nim pod numerem telefonu 75 75 35 290 lub odwiedzić stronę internetową domslaski.pl. „Samotnia”, położona przy ul. Na Śnieżkę 16, również czeka na gości, oferując podobne udogodnienia. Kontakt z tym schroniskiem można nawiązać dzwoniąc pod numer 75 76 19 376 lub odwiedzając www samotnia.com.pl. Ostatnie z polecanych miejsc to „Strzecha Akademicka”, znajdująca się przy ul. Na Śnieżkę 18. Można się z nimi skontaktować pod numerem 75 75 35 275 lub odwiedzić stronę strzechaakademicka.pl.
Warto również wspomnieć o Schronisku Nad Łomniczką, które znajduje się na szlaku czerwonym im. M. Orłowicza, choć niestety obiekt ten jest obecnie nieczynny. Każde z tych miejsc ma swój niepowtarzalny charakter i z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu, kto zdecyduje się na górski wypad, a kto niekoniecznie chce nocować w hotelu.
W szczytowych partiach Karkonoszy: Temperatura 9-12°C. Wiatr wschodni od 61 km/h (w porywach 86 km/h). Zachmurzenie małe i umiarkowane i duże. Widzialność bardzo dobra, powyżej 40 km/h. Możliwe przelotne opady deszczu, szlaki - mokre i śliskie.
UWAGA !!! - KARKONOSKI PARK NARODOWY otwarty z wyłączniem konkretnych szlaków!!
czytaj więcejJeśli pragniesz w pełni doświadczyć atmosfery Karkonoszy, koniecznie odwiedź jedno z lokalnych schronisk. Na górskich szlakach na strudzonych wędrowców czekają trzy wyjątkowe obiekty: „Dom Śląski”, „Samotnia” i „Strzecha Akademicka”. Każde z nich stanowi doskonałe miejsce na odpoczynek oraz posiłek, jednak warto być przygotowanym na spore kolejki w szczycie sezonu, gdyż turystów nie brakuje.
czytaj więcejKarpacz to miejsce, które większość odwiedzających kojarzy z popularnymi szlakami w Karkonoszach, Świątynią Wang i górą Śnieżką. Ale kryje ono w sobie znacznie więcej - tajemnicze zakamarki i mniej oczywiste atrakcje, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że znają ten region. Właśnie te mało znane miejsca sprawiają, że Karpacz ma swój niepowtarzalny urok, a czas spędzony tutaj może być prawdziwą podróżą do nieodkrytych jeszcze skarbów Karkonoszy.
czytaj więcejWracamy do projektu Letniej Serenady i to z dużym rozmachem, bo koncerty i atrakcje mają potrwać nie jeden wieczór, lecz dwa. Imprezę zaplanowaliśmy na ostatni piątek i sobotę sierpnia 2024 - mówi Agnieszka Franków-Żelazny, Dyrektor Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.
Dwa koncerty, zamiast jednego to nie jedyna nowość podczas tegorocznej Letniej Serenady. Zmienia się także miejsce organizacji koncertów. W tym roku zapraszamy na teren zielony, dawnego górnego boiska stadionu na Nowym Mieście w Wałbrzychu przy ul. Żwirki i Wigury. W tym roku współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Wałbrzych.
Zapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej