A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
W 2009r. gmina Głuszyca będzie dalej skutecznie realizować startegie gminy. A ta zakłada dalszy rozwój turystyki i tworzenie kolejnych miejsc pracy. Podobnie jak w latach ubiegłych Gmina będzie zabiegać o środki unijne. Dzięki nim udało się wybudować centum obsługi ruchu turystycznego przy Osówce oraz stację narciarską w Łomnicy. W ramach ogólnopolskiego programu Orlik w tym roku w gminie Głuszyca realizowane będą również zadania w sferze infrastuktury rekreacyjnej. Remontu doczeka się również droga dojazdowa na kamieniołom w Głuszycy Górnej, gdzie gmina chciałaby zorganizować kolejną edycję "Kamyków".
W dalszej części realizować będzie remonty kamienic na terenie gminy. Dużą szansę na rozwój miasta i promocję Głuszycy w kraju i poza jego granicami upatruje się we współorganizacji zawodów rowerowych z cyklu MTB. W miarę możliwości naprawiane będą także kolejne drogi dojazdowe do domów i budynków użyteczności publicznej.
Źródło: gluszyca.pl
| gość 2009.05.04 17:11:34 IP: 87.105.249.173 | A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów. |
| ple,ple 2009.04.30 20:15:28 IP: 83.27.187.52 | Kto wypisuje takie bzdety i po co, same frazesy, żadnych konkretów, po prostu wstyd, bo to się znajduje na głównej stronie miejskiej. Czy w tym Urzędzie nie ma osoby, która powstrzymałaby tego rodzaju twórczość ? |
| www.jestemdobry.pl 2009.01.13 16:54:02 IP: 78.86.234.27 | Brawa dla gminy. Najwazniejsza jest strategia i dobrze, ze ktos o tym w naszym kraju wie. http://www.jestemdobry.pl |
Nowa Sól oferuje różnorodne możliwości noclegowe, które odpowiadają zarówno potrzebom turystów, jak i osób przyjeżdżających w sprawach biznesowych. W mieście znajdują się hotele, pensjonaty, kwatery prywatne oraz apartamenty, a także opcje dla większych grup pracowniczych. Wybór miejsca zależy od preferencji, celu pobytu oraz lokalizacji względem atrakcji, centrum miasta i głównych dróg dojazdowych.
czytaj więcejNowa Sól od wieków rozwijała się w ścisłym związku z rzeką Odrą. To właśnie położenie nad tą ważną arterią wodną zadecydowało o przemysłowym i komunikacyjnym znaczeniu miasta. Dziś historia zatacza koło - władze Nowej Soli przygotowują się do realizacji jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych ostatnich lat: budowy nowej przeprawy mostowej przez Odrę.
czytaj więcejNowa Sól, miasto o bogatej przemysłowej i kulturowej przeszłości, ma także swoje miejsca ciszy, w których czas zdaje się płynąć inaczej. Wśród parków, ulic i nowoczesnych zabudowań kryją się nekropolie - dawne cmentarze, które opowiadają historię mieszkańców tego miasta, ich wiary, pracy i losów. Spacer po tych miejscach to jak podróż w głąb historii, pełna refleksji nad przemijaniem i pamięcią.
czytaj więcejNowa Sól to miasto, które zaskakuje swoją różnorodnością i spokojną, rodzinną atmosferą. Choć nie jest największą miejscowością w województwie lubuskim, kryje w sobie wiele atrakcji, które sprawiają, że weekend tutaj może być pełen wrażeń dla całej rodziny.
czytaj więcejAgroturystyka w okolicach Wałbrzycha to doskonały sposób na odpoczynek blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie w pobliżu licznych atrakcji Dolnego Śląska. Malownicze krajobrazy, świeże powietrze i gościnność gospodarzy sprawiają, że coraz więcej osób wybiera taki rodzaj wypoczynku - zarówno na weekend, jak i na dłuższy urlop.
czytaj więcej