A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Nowe, kolorowe pocztówki z widokami miasta i okolic są od kilku dni dostępne w kilku punktach dystrybucyjnych w Świebodzicach. To druga już edycja widokówek miejskich, przygotowana przez Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego.
- Na dziewięciu pocztówkach pojawiły się największe atrakcje turystyczne i przyrodnicze Świebodzic oraz najbliższej okolicy - mówi Marzena Korona-Kruk, szefowa wydziału. - Znajdziemy tu i ratusz, i średniowieczne mury miejskie, pałac Seidlów (obecny Dom Pomocy Społecznej dla dzieci, prowadzony przez Siostry Szkolne de Notre Dame). Ale także piękną panoramę Zamku Książ widzianą od strony Świebodzic, zamek Cisy czy ruiny tzw. Starego Książa.
Pocztówki, oprócz tego że będą stanowiły materiały promocyjne miasta, trafiły także do sprzedaży. Można je kupić w trzech punktach: księgarni "Rachwał" w Rynku, kiosku prasowym na targowisku miejskim oraz w kiosku na ul. Świdnickiej. Koszt jednej pocztówki nie przekroczy 1 zł, można także kupić cały komplet.
Zdjęcia, które wykorzystane na pocztówkach, w większości wykonane zostały amatorsko, przez mieszkańców Świebodzic, w ramach organizowanych przez miasto konkursów.
Źródło: swiebodzice.pl
| stary ksiaz 2009.04.25 08:22:14 IP: 62.87.238.16 | odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / , |
Witajcie Poszukiwacze przygód i Odkrywcy tajemnic!
W pierwszy weekend sierpnia Zamek Książ stanie się miejscem, w którym historia naprawdę ożywa. TAURON Letni Festiwal Tajemnic BAROCCO przeniesie Was w świat barokowego przepychu, dworskich obyczajów, wielkich odkryć, wojskowych pokazów i rodzinnych atrakcji.
Gabinet Osobliwości w Zamku Książ to jedyna taka wystawa stała, która ciągle się zmienia.
czytaj więcejPonad 60 konceptów gastronomicznych, 16 artystów i zespołów oraz trzy dni atrakcji całkowicie za darmo. Festiwal Pasibrzucha wraca do Wrocławia z 6. edycją
Od znanych polskich i światowych przebojów, przez koncerty instrumentalne i autorskie kompozycje, aż po nowoczesne brzmienia elektroniki - tegoroczna edycja „Muzycznej Altany” zapowiada się wyjątkowo różnorodnie. Przez całe wakacje, w każdą niedzielę o godz. 16.00, Park Młodzieżowy w Świdnicy będzie miejscem plenerowych koncertów.
czytaj więcejSpotkanie ze sztuką i historią w Pałacu Struga czyli długi czerwcowy weekend:
- Czwartek 04.06.2026 zwiedzanie pałacu z przewodnikiem o g. 12:00 i 15:00
- Piątek 05.06.2026 o g. 19:00 wernisaż wystawy fotografii Dariusza Urbańskiego pt. "MOST", Galeria Mała Struga - wstęp na wernisaż jest bezpłatny
- Sobota 06.06.2026 o 18:00 wernisaż twórczości Aurelii Tymińskiej pt.
"INTERSTITIUM" - wstęp na wernisaż jest bezpłatny
- Niedziela 07.06.2026 zwiedzanie pałacu z przewodnikiem o g. 12:00 i 15:00.