A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Rozpoczęto prace porządkowe nad Bystrzycą, których celem jest poprawa estetyki terenów nadrzecznych oraz zapewnienie drożności koryta rzeki, co ma znaczenie zarówno dla ochrony środowiska, jak i bezpieczeństwa mieszkańców. Zadanie realizowane jest na mocy porozumienia zawartego między miastem Świdnica a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie we Wrocławiu, określającego zasady współpracy między stronami.
Na realizację tego zadania miasto przeznaczyło prawie 83 tys. złotych, a Wody Polskie 100 tys. złotych. W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę, którym została firma ROMATECHNIK Wiesława Walczuk ze Świdnicy.
Zakres prac obejmuje przede wszystkim uporządkowanie terenów nadrzecznych poprzez usuwanie samosiewów drzew i krzewów, koszenie traw oraz chwastów na brzegach, skarpach i w międzywalu, a także uprzątnięcie odpadów komunalnych i innych nieczystości zalegających wzdłuż rzeki Bystrzycy na działkach będących w zarządzie Wód Polskich.
- Prace potrwają do końca października i obejmą m.in. okolice mostu żelaznego przy ul. Wrocławskiej w kierunku ul. Esperantystów, tereny po obu stronach mostu przy ul. Wodnej, lewą stronę rzeki wzdłuż ul. Nadbrzeżnej, a także odcinek od mostu przy ul. Westerplatte do mostu drogowego przy ul. Przyjaźni na Kraszowicach. Łącznie uprzątnięty zostanie obszar o powierzchni ponad 64 tys. m² - informuje Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Zadanie obejmuje również utrzymanie potoku Witoszowskiego na odcinku pomiędzy zbiornikami Witoszówka 1 i Witoszówka 2 oraz zbiornika Witoszówka 1 zlokalizowanego w obrębie Parku Centralnego.
Po rozstrzygnięciu drugiego przetargu zaplanowano także kolejne działanie, czyli udrożnienie koryta rzeki Bystrzycy na trzech odcinkach: w rejonie ul. Kraszowickiej i Łąkowej, od mostu przy ul. Westerplatte do mostu przy ul. Wodnej oraz od mostu żelaznego do ul. Wadowickiej. Prace te będą polegały na usunięciu drzew i krzewów zalegających w korycie rzeki oraz likwidacji łach, czyli kamienno-żwirowych mielizn, wraz z rosnącą na nich roślinnością. Zakończenie wszystkich robót planowane jest do końca października.
um.swidnica.pl
Produkcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcejBezpłatne warsztaty nordic walking dla kamiennogórskich seniorów.
czytaj więcejRozpoczęto prace porządkowe nad Bystrzycą, których celem jest poprawa estetyki terenów nadrzecznych oraz zapewnienie drożności koryta rzeki, co ma znaczenie zarówno dla ochrony środowiska, jak i bezpieczeństwa mieszkańców. Zadanie realizowane jest na mocy porozumienia zawartego między miastem Świdnica a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie we Wrocławiu, określającego zasady współpracy między stronami.
czytaj więcejCentrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji rusza w wyjątkową trasę po Dolnym Śląsku z mobilną wystawą, która przybliża niezwykłą historię wody oraz samego Hydropolis – miejsca, gdzie nauka spotyka się z technologią, sztuką i pasją odkrywania. Już od 18 sierpnia do 1 września na świdnickim Rynku będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę obwoźną Hydropolis – wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej poświęconego wodzie.
czytaj więcejŚcieżka historyczna – jej główna nić biegnie od wejścia na ul. Narciarską przy Ogrodzie Różanym w Parku Zdrojowym do Wieży widokowej, ruin dawnej restauracji Belweder, Skoczni narciarskiej i Strzelnicy.
czytaj więcej