A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto. 7. Dolnośląski Rajdzie o Kropelce, zaplanowany jest na sobotę 23 września 2017r. Start i meta zawodów w Świdnicy, a do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów.
Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, działacza Automobilklubu Sudeckiego i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
W ostatniej, rekordowej pod względem ilości uczestników, edycji wystartowało 150 osób. Do udziału w zawodach, w których walczy się o tytuł mistrza eko-jazdy i zwiedza region, zgłosiło się 50 załóg, czyli maksymalna ilość. Najważniejsze wyróżnienie, czyli Grand Prix za ekojazdę powędrowało do Piotra Stencela i Anety Kozioł. Wśród kobiecych załóg triumfowały siostry Stalmach - Aleksandra i Agnieszka. Rodzinną rywalizację wygrali Agnieszka Poroś-Łojewska i Piotr Łojewski. Puchar za najlepszy wynik na próbie sportowej otrzymali Rafał Fiołek i Paulina Fiołek. Ponadto Najlepszym Oldtimerem została Warszawa z 1968 roku, którą startowali Krzysztof Grobelny i Daria Grobelna. A najmłodszym uczestnik rajdu to 5-cio miesięczna Zosia Kansy.
Jesienią organizator Rajdu, spółka FRW Media Group zaprasza do udziału w kolejnej edycji. Już wiadomo, że 7. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci.
Uczestnicy Rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Zasady udziału są bardzo proste. Rano w sobotę, 23 października 2017 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.
Wiosna to wyjątkowy czas, w którym przyroda budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się wiele możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak to też moment konkretnych zagrożeń zdrowotnych, które mogą zaburzyć radość związaną z nadejściem ciepłych dni. Na co uważać w szczególności i jakie są sprawdzone metody prewencyjne, które pomogą uchronić się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami?
czytaj więcejW dzisiejszych czasach, gdy życie staje się coraz bardziej intensywne, a tempo codziennych obowiązków nieustannie rośnie, często w głowach wielu osób, których rodzice z roku na rok stają się coraz mniej samodzielni, pojawia się pytanie, jak zapewnić im odpowiednią opiekę, aby nie czuli się pozostawieni samym sobie.
Z troski o komfort i bezpieczeństwo bliskich często poszukujemy alternatyw, które pozwolą zapewnić starszym osobom godne życie, pełne szacunku i ciepła, kiedy my - zapracowani, zajęci pracą i rodziną, często sami nie w pełni zdrowia i sił, nie możemy zamieszkać z rodzicami i zapewnić im wystarczającej opieki, uwagi i czasu. Coraz częściej mówi się o domach opieki, które wbrew obiegowym opiniom, nie są miejscami odizolowanymi od życia, lecz przestrzeniami, gdzie seniorzy mogą czuć się pełnoprawnymi członkami społeczności. Takie ośrodki oferują opiekę medyczną, bogatą ofertę zajęć rehabilitacyjnych, towarzyskich, a także przestrzeń do rozwoju osobistego.
Warto więc zastanowić się, jakie rozwiązania będą najlepsze dla naszych bliskich, aby mogli cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem w okresie "Jesieni Życia".
W naszym regionie jednym z miejsc łączących nowoczesne podejście do opieki z domową atmosferą, jest Dom Seniora JANTAR.
Od 28 marca ponownie będzie można podziwiać widoki z wieży na Chełmcu. Jak informuje Urząd Miasta Szczawno-Zdrój, obiekt będzie otwarty w piątki, soboty i niedziele w godzinach 10:00-18:00, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. W ubiegłym roku wieża była dostępna do początków listopada, także w dni świąteczne i podczas długich weekendów. Wstęp na nią pozostaje bezpłatny, podobnie jak w poprzednich latach.
czytaj więcejMiejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie rozpoczyna przygotowania do organizacji IV edycji Bielawskiego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się 13 kwietnia 2025 roku w Parku Miejskim. Zapraszamy do współpracy wystawców, w szczególności: rękodzielników, szkoły, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców oraz mieszkańców Bielawy. Jarmark połączony będzie z Targami Rarytasów Regionalnych, podczas których zaopatrzyć będzie się można w różne spożywcze produkty regionalne.
czytaj więcejMiłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcej