A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Do aktywnego wypoczynku zachęcają swoją postawą ci mieszkańcy regionu, dla których liczy się przygoda. Po raz kolejny Rafał Urbański i Roman Głód wybrali się w Alpy, by tym razem zdobyć Grossglockner – najwyższy szczyt Austrii.
- Wystarczy jedna noc, nawet w dzień po pracy, by pomknąć autostradą na zachód Europy i poczuć się inaczej – mówi pasjonat gór Roman Głód. Grossglockner (3798 m.n.p.m.) to góra nietrudna, która jednak w warunkach zimowych staje się nie lada wyzwaniem. Szczyt z wieloma rodzajami trudności oferuje niepowtarzalne widoki.
- Piękna grań, strome zbocza, wąskie przełączki, przepastne doliny wszystko to może zostać w pamięci na zawsze, jeśli podejmiemy trud pokonywania wysokości i siebie samych. Tegoroczny majowy weekend wypełnił schronisko pod szczytem przede wszystkim Polakami. Rzec by można, że odbyła się tam polska majówka pod austriacką górą. Tegoroczne opady śniegu w Alpach sprawiły, że maj jest nadal miesiącem mocno zimowym. Pomimo to niemal wszyscy, którzy przyjechali do Kals, zdobyli szczyt dzięki dobrej pogodzie. Nie mieli racji ci, którzy odradzali wyprawę, prognozując deszcz, śnieg i mgły. Po raz kolejny okazało się, że warto podjąć ryzyko, a wysiłek i działanie są lepsze od lenistwa i pilota w ręku z narzekaniem, że i tak się nie uda – relacjonują miłośnicy gór. Śmiałkowie w schronisku spotkali sławę polskiego alpinizmu, Ryszarda Pawłowskiego, który po serdecznym powitaniu stwierdził, że pomimo swoich lat ciągle jest kuszony pięknem gór i dlatego nadal mu się chce. Miłe i inspirujące zamiłowanie wałbrzyszan do alpejskiej wspinaczki oby trwało jak najdłużej. Zdobywcy mają nadzieję, że coraz więcej mieszkańców regionu wykorzysta niebawem możliwość aktywnego spędzania czasu, bo to zdrowe, wyjątkowe, radosne i daje wspomnienia na całe życie.
źródło: 30minut
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejWładze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcejWójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej