A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Z wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
Dzierżoniowianka maluje z natury, więc chętnie bierze udział w plenerach. Z racji wykonywanego zawodu najczęściej w jej dziełach pojawiają się obiekty architektoniczne. Choć znajdziemy również pejzaże, a nawet abstrakcje. Co ciekawe, maluje też na krosnach. I to dużych.
Na 300-gramowym papierze akwarela inaczej płynie – wyjaśnia artystka. Większość twórców wybiera mniejsze formaty, bo mokry papier trudniej naciągnąć na ramy. Ale Izabela Sehn-Wójcik nie boi się wyzwań i nowości.
Dlatego gdy podpatrzyła na spotkaniu sketchersów technikę malowania kawą, postanowiła jej spróbować.
Inspiracją do malowania kawą stała się dzierżoniowska palarnia kawy El-Kawa. - Pierwsze prace kawą zrobiłam właśnie po to, by je tam wystawić – mówi Izabela Sehn-Wójcik.
Plastyczne pasje realizuje właściwie od 2021 r. Wcześniej, na studiach, tworzenie sprawiało jej radość, ale gdy zaczęła pracować w zawodzie po 12 godzin dziennie, odsunęła te zainteresowania na dalszy plan. Gdy pojawił się w jej życiu urban sketching.
Dostałam wiatru w żagle. Urban sketching ma kilka zasług dla ludzkości. Przy malowaniu w dobrej atmosferze spotykają się ludzie różnych narodowości i profesji, którzy tworząc mogą razem czas. Urban sketching to zapis chwili, ktoś zauważy w niej filiżankę, ktoś drzewo. Mnie najbliższa jest architektura - twierdzi autorka prac.
Tę architekturę, jak i inne prace , można było podziwiać na wielu wystawach zbiorowych, np. w Świdnicy, , w Częstochowie, Oławie, Istebnej, Sławnie a w listopadzie ubiegłego roku na wystawie ,,Akwarelowa Jesień” w pieszyckim Centrum Kultury. Polecamy także profil artystki na Facebooku (Izabela Sehn-Wójcik) oraz instagramie sehnwojcik.
Do niedawna starałam się prawie codziennie coś namalować, teraz zaczynam poszukiwać,w którym kierunku iść – zdradza malarka.
dzierzoniow.pl
Większość projektów wybranych przez Was w ramach Zielonego Budżetu Dzierżoniowa 2025 stała się już rzeczywistością. Dzięki Waszej inicjatywie i zaangażowaniu w ostatnich miesiącach dosłownie zazieleniło się w Dzierżoniowie. Nasze miasto wzbogaciło się o nowe, estetyczne przestrzenie, które już teraz służą odpoczynkowi i poprawiają jakość życia nas wszystkich. Zobaczcie, co udało się wspólnie osiągnąć.
czytaj więcejWe wtorek policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy prowadzą szeroko zakrojoną kontrolno-prewencyjną akcję, podczas której sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Działania mają na celu przypomnienie zmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu bądź innych środków działających podobnie do tej substancji, takich jak narkotyki czy dopalacze.
czytaj więcejRozpoczęły się powroty do domów i na dolnośląskich drogach należy spodziewać się sporego ruchu. Planując podróż, pamiętajmy o bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego, niezależnie od liczby kilometrów do pokonania. Pamiętaj zmienne warunki pogodowe mogą być szczególnie wymagające na drodze. Apelujemy o unikanie pośpiechu i przypominamy, że odpowiednie przygotowanie samochodu, koncentracja, dostosowanie prędkości do warunków oraz właściwy stan psychofizyczny kierowcy mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Życzymy wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego powrotu do domu.
czytaj więcej15 marca 2025 r. do Bielawy przyjechała 15-osobowa delegacja z województwa kujawsko-pomorskiego, w skład której wchodzili samorządowcy z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza oraz przedstawiciele trzeciego sektora. Tematem wiodącym była wymiana doświadczeń w zakresie współpracy Gminy z przedsiębiorstwami ekonomii społecznej oraz funkcjonowania Społecznej Agencji Najmu.
czytaj więcejZapraszamy na 4 dni TAURON Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ - to nasze największe widowisko w skali roku, które przyciąga miłośników kwiatów, sztuki i niezwykłych aranżacji florystycznych z całej Polski i zza granicy. W zabytkowych wnętrzach zamku ponownie rozkwitną tysiące kwiatów, tworząc magiczną, wiosenną atmosferę pełną kolorów, zapachów i inspiracji.
czytaj więcej