A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Pod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Piękna barokowa kamienica znajduje się przy ul. Karola Miarki 27. Niegdyś mieściła się tu winiarnia Weinhaus Traube. Dziś należy do miasta Kamienna Góra i jest siedzibą Cechu Rzemiosł Różnych.
– Napraw wymaga przede wszystkim dach budynku. Wyłoniony w przetargu wykonawca zajmie się odrestaurowaniem ściany szczytowej, zabezpieczeniem i wzmocnieniem drewnianej konstrukcji dachu. Zostanie on docieplony i pojawi się na nim zupełnie nowe poszycie – wyjaśnia burmistrz Janusz Chodasewicz.
Prace obejmą też: remont lukarny wraz z dociepleniem, przemurowanie kominów oraz wykonanie instalacji piorunochronnej.
kamiennagora.pl
Produkcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcejBezpłatne warsztaty nordic walking dla kamiennogórskich seniorów.
czytaj więcejRozpoczęto prace porządkowe nad Bystrzycą, których celem jest poprawa estetyki terenów nadrzecznych oraz zapewnienie drożności koryta rzeki, co ma znaczenie zarówno dla ochrony środowiska, jak i bezpieczeństwa mieszkańców. Zadanie realizowane jest na mocy porozumienia zawartego między miastem Świdnica a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie we Wrocławiu, określającego zasady współpracy między stronami.
czytaj więcejCentrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji rusza w wyjątkową trasę po Dolnym Śląsku z mobilną wystawą, która przybliża niezwykłą historię wody oraz samego Hydropolis – miejsca, gdzie nauka spotyka się z technologią, sztuką i pasją odkrywania. Już od 18 sierpnia do 1 września na świdnickim Rynku będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę obwoźną Hydropolis – wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej poświęconego wodzie.
czytaj więcejŚcieżka historyczna – jej główna nić biegnie od wejścia na ul. Narciarską przy Ogrodzie Różanym w Parku Zdrojowym do Wieży widokowej, ruin dawnej restauracji Belweder, Skoczni narciarskiej i Strzelnicy.
czytaj więcej