A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Zapraszamy na pierwszą w historii operę na Zamku Grodno!
13 lipca w sobotę, zamkowy dziedziniec zamieni się w Teatro alla Scala udowadniając, że Zagórze Śląskie nie bez przyczyny jest nazywane Polskimi Włochami.
Artyści operowi zaprezentują dzieła jednego z najwybitniejszych włoskich kompozytorów Giacomo Pucciniego.
Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązuje rejestracja oraz regulamin.
REGULAMIN WYDARZENIA
1. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu z siedzibą przy ul. Kościuszki 2 58-320 Walim – zarządca Zamku Grodno.
2. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się 13 lipca 2024 roku na Zamku Grodno o godzinie 20.00, na terenie otwartym tj. na dziedzińcu górnym.
3. Udział w wydarzeniu możliwy jest wyłącznie dla osób od 16 roku życia.
4. Wejście na wydarzenie możliwe jest wyłącznie dla 100 pierwszych osób, które zarejestrują się i otrzymają wejściówkę (do 3 dni przed wydarzeniem) na adres e-mail podany w formularzu.
5. Jedno wypełnienie formularza uprawnia do otrzymania jednej wejściówki.
6. Podczas wydarzenia obowiązuje elegancki dress code. Ze względu na miejsce wydarzenia (teren górzysty) dopuszcza się obuwie sportowe.
7. Podczas trwania koncertu zabroniona jest rejestracja audio – video i fotografowanie.
8. Uczestnicy koncertu zobowiązani są do wyłączenia dźwięków w telefonie.
9. Zabrania się wnoszenia i spożywania na widownię jedzenia i napojów.
10. Uczestnik zobowiązany do przybycia na koncert najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem.
11. Osoby spóźnione na koncert nie będą wpuszczane na widownię.
12. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa, uczestnik ma obowiązek poinformować organizatora o tym fakcie nie później niż do 10 lipca pod numerem telefonu 723 970 611.
13. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze i obsadzie.
14. Nie ma możliwości wjazdu samochodem na teren Rezerwatu Przyrody „Góra Choina”.
walim.pl
31 lipca 2019 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, podpisany został list intencyjny, w którym Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele kilku innych gmin (w tym Bielawy) zadeklarowali współpracę w kontekście przejmowania i rewitalizacji przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego linii kolejowych, aby m.in. wspólnie przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu i zadbać o rozwój turystyki i potencjału gospodarczego regionu.
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejOd 2019 r. podejmowane są intensywne działania, które mają przyczynić się do wzrostu atrakcyjności terenów położonych wokół byłego zbiornika wody przemysłowej "Sudety" (obecnie Jeziora Bielawskiego).
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcej