A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Serdecznie zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa w Pałacu Struga w sobotę 17.09.2022 o g.18:00.
W tym roku tematem przewodnim EDD jest hasło "Połączeni dziedzictwem".
Fundacja Pałac Struga poprosiła właściciela pałacu, pana Krzysztofa Wieczorka o kontynuację cyklu wykładów poświęconych Cesarzom Świętego Cesarstwa Rzymskiego, władców Europy których portrety zdobią salę balową.
W zeszłym roku na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnie Zdroju, pan Krzysztof Wieczorek brawurowo i niezwykle ciekawie zaprezentował postać Maksymilina I. Dla tego władcy czas nie był zbyt łaskawy w Pałacu Struga ponieważ jego portret nie zachował się. Ale puste miejsce na ścianie pan Krzysztof Wieczorek niezwykle barwnie wypełnił historią tego władcy i losami Europy.
Prelegent nie chciał zdradzić którego z władców zamierza w tym roku zaprezentować. Zatem z ogromną ciekawością i niecierpliwością oczekuję na sobotni wykład.
Proponujemy zabrać gotówkę na kawę, herbatę i lody - będziemy dojadać festiwalowe lody. Cały dochód fundacja w tym roku przekazuje na konserwację renesansowych tynków na elewacji frontowej oraz na odtworzenie kolejnych okien w pałacu - w tym roku od strony dziedzińca.
Jedlina-Zdrój to malownicze uzdrowisko położone w sercu Sudetów, otoczone lasami, wzgórzami i górskimi potokami. To jedno z tych miejsc, gdzie natura i spokój tworzą idealne warunki do wypoczynku, a uzdrowiskowy charakter miasta sprzyja regeneracji sił i poprawie samopoczucia. Miejscowość słynie z wyjątkowo czystego powietrza, leczniczych wód mineralnych i kameralnej atmosfery, która przyciąga zarówno kuracjuszy, jak i turystów poszukujących ciszy oraz kontaktu z przyrodą.
czytaj więcejW samym sercu malowniczych Karkonoszy, nieopodal miasta Kowary, kryje się miejsce owiane tajemnicą i historią, która przez lata pozostawała w cieniu. Kopalnia Uranu w Kowarach to niezwykły fragment polskiego dziedzictwa przemysłowego, który dziś stanowi fascynującą atrakcję turystyczną, łączącą naukę, historię i nutę przygody.
czytaj więcejNa sprzedaż: unikalna nieruchomość inwestycyjna – Dawna Kopalnia w Nowej Rudzie. Oferujemy do sprzedaży wyjątkowy obiekt położony w Nowej Rudzie (Dolny Śląsk) – dawną kopalnię, która obecnie funkcjonuje jako biznes turystyczny.
czytaj więcejPoczątek jesieni to idealny moment, by wędrować po górskich szlakach. Pogoda sprzyja pieszym wycieczkom, a po sezonie wakacyjnym w lasach jest dużo spokojniej. A nasi Seniorzy doskonale wiedzą, że z takich warunków należy korzystać, i najlepiej zrobić to aktywnie. Na końcu trasy czekało ognisko i poczęstunek.
czytaj więcejNowa odsłona Gabinetu Osobliwości w Zamku Książ, 3.10.2025 r., godz. 18:00. Zamek Książ zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie Państwa w świat dawnych obyczajów i sekretów arystokratycznej mody. Już w piątek, 3 października 2025 r. o godz. 18:00 odbędzie się otwarcie nowej odsłony Gabinetu Osobliwości – wystawy, która nieustannie się zmienia i odsłania kolejne skarby przeszłości.
czytaj więcej