A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Życie jest podróżą, wędrówką w czasie i przestrzeni i ciągłym otwieraniem się na ludzi i świat. Dobrze o tym wiedział Henryk Boratyński, którego życie mogłoby stanowić temat nie jednej powieści i nie jednego filmu. W Wałbrzychu zjawił się przygnany wichrami historii jako dojrzały mężczyzna i zauroczony miejscem pozostał do śmierci. Nasz bohater w życiu miał trzy miłości: wałbrzyski krajobraz, piesze wędrówki i serdecznych ludzi w tym miłe mu przedstawicielki płci pięknej. Wiódł kawalerski żywot, ale nie żywot samotnika. Dążył do ludzi i nimi się otaczał. Aktywny, serdeczny i niebywale dowcipny. Na turystycznych szlakach zostawił miliony śladów, mówi się, że dwu lub trzykrotnie obszedł ziemię wzdłuż równika i zapewne wszedłby w swych wędrówkach na kolejne szczyty, gdyby nie nagła, tragiczna śmierć. Ale taki już był, a ci co go znali wiedzą, że nie potrafiłby umrzeć we własnym łóżku, bo musiał być aktywny, do końca. Zachowamy w pamięci jego uśmiech, serdeczność i nawoływanie „na przód młodzieży”, jak zwykł zwracać się do ostatniej ze swych wycieczkowych grup o przeciętnej wieku +50. Teraz przeciera nowe szlaki, kiedyś ruszymy jego śladem. Dzisiaj cieszymy się, że dane nam było wędrować z nim przez kawałek życia… Chcąc przybliżyć postać Henryka Boratyńskiego Komisja Fotografii Krajoznawczej, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, PTTK oddział ziemi wałbrzyskiej zapraszają 9 lutego 2012 o godzinie 18 do Galerii Gran przy ul. Broniewskiego 65a, na otwarcie wystawy poświęconej Nestorowi wałbrzyskiej Turystyki. W ramach wernisażu zostanie zaprezentowany film pt. 90 lat w drodze.
źródło: 30minut
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejWładze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcejWójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej