A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Teraz jest to Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Chcą być jak np. Szarotka, Samotnia czy Oleandry. Dlatego placówka w Lubachowie ogłosiła konkurs na nadanie nazwy własnej dla obiektu. Będzie przebiegał w dwóch etapach. I, który rozpoczyna się 1 lutego, adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica. 6 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunem opracowuje proponowaną przez siebie nazwę dla schroniska wraz z uzasadnieniem oraz propozycją znaku graficznego powiązanego z proponowaną nazwą. Każda grupa może zaproponować maksymalnie 3 nazwy. Nazwa schroniska powinna być związana z jednym z następujących kryteriów: położeniem terytorialnym schroniska i lokalnymi atrakcjami turystycznymi (np. : Góry Sowie, jezioro Bystrzyckie, rzeka Bystrzyca), lokalnymi atrakcjami turystycznymi (np. : Zapora Wodna, Sztolnie, Zamek Grodno), występującymi na terenie Lubachowa (Leśnictwo Złoty Las) gatunkami roślin i zwierząt (np.: paproć zwyczajna, nietoperz, paź królowej) oraz terminami związanymi z ekologią i edukacją ekologiczną (np.: alternatywne źródła energii, segregacja odpadów).
Etap ten będzie trwał do 30 kwietnia 2012 roku, a następnie Komisja Konkursowa wybiera 5 propozycji nazw, które przechodzą do II etapu konkursu. W nim mogą głosować goście SSM za pomocą ankiety z 5 propozycjami nazwy, oraz internauci wypełniając ankietę, która będzie zamieszczona na stronie internetowej schroniska oraz Urzędu Gminy Świdnica. Głosowanie będzie trwało od 15 maja do 30 października 2012 roku. Dla uczestników, których propozycje nazwy zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu czekają nagrody wyróżnienia, a dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda główna w formie 2 dniowego pobytu w Schronisku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w okresie do 15 listopada. (redakcja)
źródło: 30minut
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejWładze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcejWójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej