A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR otrzymała dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Dzięki inwestycji wartej blisko 2 mln złotych uruchomiona zostanie Stacja Ratunkowa w Międzygórzu.
Ze środków pochodzących z wkładu własnego GOPR oraz dotacji UE wybudowana została w Międzygórzu stacja ratunkowa z zapleczem magazynowo-garażowym. Z pozyskanych środków stacja została wyposażona w sprzęt umożliwiający szybkie dotarcie do miejsca wypadku kilkunastoosobowej grupy ratowników w każdy rejon Kotliny Kłodzkiej oraz prowadzenie działań ratowniczych z wykorzystaniem najnowszych technik.
Zakupiono specjalistyczne środki transportu takie jak: bus z napędem na cztery koła, dwa skutery śnieżne z przyczepami do transportu poszkodowanych, pojazd czterokołowy. W ramach projektu dodatkowo zakupiono dla szesnastu ratowników (czterech zawodowych i dwunastu ochotników) sprzęt ratunkowy zawierający: sprzęt narciarski (skiturowy), sprzęt asekuracyjno–ratowniczy do prowadzenia działań ratowniczych podczas wypadku lawinowego i działaniach poszukiwawczych w terenie śnieżnym, plecaki z wkładem aptecznym, sprzęt do prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych przy ograniczonej widoczności, zestaw do prowadzenia akcji ratowniczej w lawinie śnieżnej, wyposażenie do prowadzenia działań ratowniczych w terenie skalnym, ewakuacji z kolei linowej i drzew, sprzęt medyczny do prowadzenia niezależnych akcji ratunkowych przez grupy poszukiwawczo-ratownicze. -Od lat 90-tych nasza grupa dysponowała stacją ratunkową i ośrodkiem szkolenia w Międzygórzu w budynku pochodzącym z lat 30-stych. Lata eksploatacji budynku ujawniły szereg wad obiektu m.in. duże koszty ogrzewania, brak profesjonalnego zaplecza garażowo-magazynowego, utrudniony transport ludzi i sprzętu, szczególnie w okresie zimowym. Nowy obiekt jest tańszy w eksploatacji oraz bardziej dostępny, co ułatwi prowadzenie działań ratowniczych – podkreśla Krzysztof Bielecki, prezes Grupy Wałbrzysko - Kłodzkiej GOPR. Projekt budowy i wyposażenia stacji realizowany był w dwóch etapach. W pierwszym etapie do końca grudnia 2009 roku został wybudowany i oddany do eksploatacji budynek stacji ratunkowej oraz zaplecze garażowo – magazynowe w stanie surowym zamkniętym. Drugi etap realizowany do października 2010 zakładał przeprowadzenie robót budowlanych polegających na wykończeniu zaplecza magazynowo-garażowego, wykonanie ogrodzenia i oświetlenia terenu, utwardzenie wjazdów i placu na terenie stacji ratunkowej, koniec listopada 2010 zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Inwestycja finansowana jest w 30% (590 tys.) ze środków własnych GOPR pochodzących ze sprzedaży wcześniej użytkowanej stacji oraz w 70% (1 mln 380 tys.) z Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej (Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego). Ogółem wartość zadania wynosi 1.987.943,22 złotych.
źródło: regionalnatv.pl
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejWładze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcejWójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej