A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
– W piątek przyjedziemy do Torunia – mówi ks. Waldemar Pytel, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Świdnicy, która wygrała przetarg na organizację projektu. – Będziemy zachęcać do przyjazdu nie tylko do Świdnicy, ale opowiadając o walorach regionu zaprosimy Torunian na Dolny Śląsk.
Projekt przewiduje zorganizowanie różnych wydarzeń kulturalnych w Toruniu, Zamościu, Krakowie i Wieliczce, które to będą szczególną prezentacją trzech dolnośląskich zabytków z Listy Światowego Dziedzictwa.
Zakończenie projektu, zaplanowane na grudzień 2010 roku w Hali Stulecia, będzie jednocześnie podsumowaniem całej akcji.
– Pomysł w swoich założeniach jest nowatorski – uważa ks. Pytel, proboszcz w świdnickim Kościele Pokoju. – Świdnica jako pierwsza postanowiła podjąć się koordynacji działań promocyjnych niejako w imieniu pozostałych dolnośląskich gospodarzy obiektów UNESCO: Kościoła Pokoju w Jaworze oraz Hali Stulecia we Wrocławiu. Zadanie jest tym trudniejsze, że prezentujemy się poza Dolnym Śląskiem, a to wymaga dużej sprawności organizacyjnej.
Dni Dolnego Śląska rozpocznie 20 sierpnia konferencja prasowa w Urzędzie Miasta w Toruniu, podczas której zaprezentowany zostanie projekt Dolnośląskiego Szlaku UNESCO. Wezmą w niej udział prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek, pastor Waldemar Pytel oraz władze Torunia.
Otwarta zostanie również wystawa „Zabytki UNESCO na Dolnym Śląsku”, którą przez kolejne trzy tygodnie będą mogli oglądać na dziedzińcu ratusza staromiejskiego mieszkańcy miasta oraz turyści.
–– Pomyśleliśmy również o miłośnikach filmu i teatru. Właśnie dla nich w sobotę 21 sierpnia zaplanowaliśmy wieczór w Teatrze Baj Pomorski. Najpierw pokaz filmu „Tajemnica pastora”, a zaraz potem spektakl „Mądry tak nie podróżuje…” w wykonaniu aktorów Starego Teatru – dodaje ks. Waldemar Pytel.
źródło: um.swidnica.pl
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejWładze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcejWójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej