A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Krążący nad Dzikowcem śmigłowiec był zwiastunem kolejnego etapu budowy wyciągu kanapowego na szczyt tej góry. Do końca tego roku Boguszów - Gorce będzie mieć znakomitą bazę dla narciarzy i turystów. - To jest pierwszy krok ku uatrakcyjnieniu naszego miasta pod względem turystycznym - powiedział Marian Nogaś, burmistrz Boguszowa - Gorc, dokręcając śruby przy pierwszym słupie, który będzie dźwigał boguszowską kolejkę kanapową na szczyt Dzikowca. Potem, przez kilka godzin, nad Dzikowcem krążył śmigłowiec, który ustawiał kolejne słupy. Budowa wyciągu kanapowego na Dzikowiec to początek szeregu inwestycji w tej części Boguszowa Gorc.
- Planujemy pozyskać środki z Unii Europejskiej na rozwinięcie całego zaplecza, które będzie składało się z drogi dojazdowej, parkingu i budynku obsługi. Budowa wyciągu jest realizowana ze środków własnych naszej gminy, więc będziemy chcieli ją potraktować jako nasz wkład, który jest wymagany przy pozyskiwaniu unijnych dotacji – zaznacza burmistrz Marian Nogaś. Miasto od kilku lat rozbudowuje swoją bazę sportowo - rekreacyjną. A wyciąg kanapowy na Dzikowiec ma być całoroczną atrakcją dla mieszkańców Boguszowa Gorc, Wałbrzycha oraz turystów. - Nasze miasto leży zdecydowanie bliżej Wrocławia i Świdnicy niż karkonoskie czy kłodzkie kurorty. Zimą u nas są dobre warunki do uprawiania narciarstwa, chyba że zima płata figle i nie sypie śniegiem. Jeśli jednak są niskie temperatury, to stok może być sztucznie naśnieżany. Ale ten wyciąg to także atrakcja dla turystów, którzy lubią górskie wędrówki. Wiosną, latem i jesienią nasze szlaki turystyczne i rowerowe dostarczą wielu doznań. Wspaniała przyroda i krajobrazy to doskonały sposób na aktywny wypoczynek niedaleko domu - przekonuje gospodarz miasta. Kolejka kanapowa na szczyt Dzikowca ma być gotowa do użytku już pod koniec tego roku.
Źródło: (RAD) / 30minut
Produkcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcejBezpłatne warsztaty nordic walking dla kamiennogórskich seniorów.
czytaj więcejRozpoczęto prace porządkowe nad Bystrzycą, których celem jest poprawa estetyki terenów nadrzecznych oraz zapewnienie drożności koryta rzeki, co ma znaczenie zarówno dla ochrony środowiska, jak i bezpieczeństwa mieszkańców. Zadanie realizowane jest na mocy porozumienia zawartego między miastem Świdnica a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie we Wrocławiu, określającego zasady współpracy między stronami.
czytaj więcejCentrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji rusza w wyjątkową trasę po Dolnym Śląsku z mobilną wystawą, która przybliża niezwykłą historię wody oraz samego Hydropolis – miejsca, gdzie nauka spotyka się z technologią, sztuką i pasją odkrywania. Już od 18 sierpnia do 1 września na świdnickim Rynku będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę obwoźną Hydropolis – wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej poświęconego wodzie.
czytaj więcejŚcieżka historyczna – jej główna nić biegnie od wejścia na ul. Narciarską przy Ogrodzie Różanym w Parku Zdrojowym do Wieży widokowej, ruin dawnej restauracji Belweder, Skoczni narciarskiej i Strzelnicy.
czytaj więcej