A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Podczas cotygodniowej konferencji prasowej Prezydent Miasta Marek Obrębalski wręczył dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych kamery cyfrowe. Mają one zachęcić do jeszcze bardziej aktywnego uczestnictwa w projekcie „Moja Mała Ojczyzna”. Podczas spotkania pomysłodawczyni projektu Kazimiera Pitera opowiedziała o już zakończonych działaniach oraz o przyszłych zamierzeniach w sferze poznawania regionu Sudetów Zachodnich przez młodzież ponadgimnazjalną.
Projekt „Moja Mała Ojczyzna” został zainspirowany przez jedną z książek lokalnej pisarki Małgorzaty Lutowskiej. Celem działań jest pokazanie młodym jeleniogórzanom walorów regionu, w którym się wychowali. Do projektu przystąpiło osiem szkół ponadgimnazjalnych i każda z nich opracowała własną ścieżkę wprowadzania projektu dla swoich uczniów. Z założenia uczestnicy nie tylko poznają Sudety Zachodnie i ciekawe miejsca, które kryje ten region ale zawierają nowe znajomości, przyjaźnie, uczą się zasad zachowania w górach oraz zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności. Projekt zakłada również możliwości współzawodnictwa między uczestnikami. Takimi okazjami był Rajd Lingwistyczno-Krajoznawczy, zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych i ZSLiZ Nr 2, w którym udział wzięło 42 uczniów z 7 szkół wraz z opiekunami oraz Konkurs Literacki „Mój dom w górach” i Konkurs Piosenki Turystycznej. Uczniowie spotkali się również z Małgorzatą Lutowską autorką inspirujących książek „Dla siebie znalezioną ścieżką” i „Skarby drzewa”.
Już niedługo odbędzie się konkurs filmowy „W 7 minut po Ziemi Jeleniogórskiej” organizowany w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna” przez Zespół Szkół Elektronicznych oraz Konkurs wiedzy o Jeleniej Górze, którego organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”. Cyfrowe kamery ofiarowane przez Prezydenta Miasta na pewno przydadzą się podczas tych wzmagań.
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejWładze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcejWójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej