A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu propaguje turystykę kwalifikowaną i powszechną, czyli: rajdy, zloty, wycieczki oraz upowszechnia krajoznawczy program turystyki związany z poznawaniem regionu, ochroną przyrody, krajobrazu i zabytków. Posiada system odznak służący rozwojowi zainteresowania różnymi formami turystyki i krajoznawstwa.
- Organizujemy imprezy dla różnych grup: dla dzieci i młodzieży, emerytów, turystów indywidualnych, osób niepełnosprawnych po kraju jak i zagranicą. Posiadamy system ubezpieczeń dla członków Towarzystwa (NNW, OC) a także dla osób w trakcie zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej. Imprezy obsługiwane są przez wykwalifikowaną kadrę programową – wyjaśnia Zofia Sikora z wałbrzyskiego PTTK.
Wałbrzyski Klub Wędrowców PTTK organizuje w każdą niedzielę wycieczki piesze z cyklu „W niedziele nie ma nas w domu”, w imprezach mogą uczestniczyć wszyscy, kogo interesuje taka forma spędzania wolnego czasu. Komisja Turystyki Górskiej zaprasza na zdobywanie Korony Sudetów Czeskich (3.05.09, 20.06.09, 10.08.09, 12.09.09, 10.10.09) , Zlot Szlakiem Zamków Piastowskich (30.05.09), czy Zlot Turystów na Wielkiej Sowie (26-27.09.09), a Komisja Piesza na Rajd Szlakami Św. Jana Nepomucena (23-24.05.09). Szczegółowy kalendarz imprez znajduje się na naszej stronie internetowej walbrzych.pttk.pl
- Ale top nie wszystko, co robimy. Odnawiamy i utrzymujemy ponad 500 km szlaków turystycznych. PTTK prowadzi także Regionalną Pracownię Krajoznawczą i bibliotekę turystyczną. Biuro wałbrzyskiego Oddziału mieści się przy ul. Konopnickiej (wejście od Lenartowskiego 2) i czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 16.00, numer telefonu (0-74) 842 40 52.
Źródło: 30minut
Gabinet Osobliwości w Zamku Książ to jedyna taka wystawa stała, która ciągle się zmienia.
czytaj więcejPonad 60 konceptów gastronomicznych, 16 artystów i zespołów oraz trzy dni atrakcji całkowicie za darmo. Festiwal Pasibrzucha wraca do Wrocławia z 6. edycją
Od znanych polskich i światowych przebojów, przez koncerty instrumentalne i autorskie kompozycje, aż po nowoczesne brzmienia elektroniki - tegoroczna edycja „Muzycznej Altany” zapowiada się wyjątkowo różnorodnie. Przez całe wakacje, w każdą niedzielę o godz. 16.00, Park Młodzieżowy w Świdnicy będzie miejscem plenerowych koncertów.
czytaj więcejSpotkanie ze sztuką i historią w Pałacu Struga czyli długi czerwcowy weekend:
- Czwartek 04.06.2026 zwiedzanie pałacu z przewodnikiem o g. 12:00 i 15:00
- Piątek 05.06.2026 o g. 19:00 wernisaż wystawy fotografii Dariusza Urbańskiego pt. "MOST", Galeria Mała Struga - wstęp na wernisaż jest bezpłatny
- Sobota 06.06.2026 o 18:00 wernisaż twórczości Aurelii Tymińskiej pt.
"INTERSTITIUM" - wstęp na wernisaż jest bezpłatny
- Niedziela 07.06.2026 zwiedzanie pałacu z przewodnikiem o g. 12:00 i 15:00.
Światowy Dzień Burgera przypada na 28 maja, ale wszystko wskazuje na to, że Polacy mają już własne burgerowe święto. Celebrując Dzień Burgera, przedstawiamy kilka ciekawych statystyk dotyczących tego, kiedy jemy burgera najchętniej.
.png)