A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
6 kwietnia 2009r o godzinie 9.00 odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy Stare Bogaczowice dotyczące realizacji projektu "Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, zainteresowani mieszkańcy oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach.
Głównym tematem spotkania była prezentacja założeń projektu oraz zaproszenie wszystkich mieszkańców Starych Bogaczowic do wspólnej pracy nad tworzeniem produktu ekoturystycznego „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu. Zgodnie z harmonogramem projektu, już w okresie od 27 do 29 kwietnia br. odbędzie się wizyta studyjna w Niemczech (Schwarzwald), podczas której uczestnicy będą mogli podglądać – jak zachodni sąsiedzi w gminach wiejskich, zachęcają turystów do odwiedzania ich regionu. W wyjeździe studyjnym weźmie udział 3 osobowa reprezentacja władz i mieszkańców Starych Bogaczowic. Najcenniejsza zdobycz osiągnięta podczas spotkania to zainteresowanie młodzieży. Już w kwietniu rozpoczną się warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół. Przez kolejne dwa miesiące młodzi ludzie wezmą udział w wycieczkach przyrodniczych i będą tworzyli w swojej szkole salę ekomuzealną. Fundacja doposaży szkołę w zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem, aparat cyfrowy oraz gabloty i szafę do prezentacji i przechowywania eksponatów. Kolejne działania to spotkania w sołectwach i zachęcanie mieszkańców poszczególnych wsi do wspólnego tworzenia oferty turystycznej „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”. W spotkaniu wziął również udział przedstawiciel Koła Łowieckiego, który zwrócił szczególną uwagę na ochronę żyjącej zwierzyny na obszarze Trójgarbu. Szczególna uwaga podczas prac projektowych będzie położona na nienaruszanie naturalnych zasób masywu górskiego. Być może następnym krokiem działań projektowych będzie objęcie ochroną krajobrazową całego masywu Trójgarbu.
Źródło: fee.hm.pl
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejWładze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcejWójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej