A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
W imieniu Rady Sołeckiej wsi Struga i Koła Gospodyń Wiejskich "Czyżynki" serdecznie zapraszam na wspólne świętowanie: "NOC KUPAŁY"
Park przy Pałacu Struga
21.06.2025 (sobota) od g. 16:00
Program:
g. 16:00 - 18:00:
- animacje dla dzieci
- warsztaty dekorowanie pierników
- warsztaty z wiankami
g. 18:00 - Przedstawienie teatralne w reżyserii p. Roberta Delegiewicza.
g. 16:00 - 21:00 - strefa gastronomiczna.
Fundacja Pałac Struga zaprasza na lody przed-Festiwalowe. Dochód ze sprzedaży lodów w tym roku przeznaczamy na konserwację renesansowych tynków ściany wschodniej na dziedzińcu Pałacu.
Jest to pierwszy etap projektu "Wspólne dobro" organizowanego przez Randną Strugi panią Emilię Kmiecik z dofinansowania programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Akademii Wolności realizowanego przez Akademią Filantropii w Polsce i ODL Stowarzyszenia "Granica" w Lubawce.
Większość projektów wybranych przez Was w ramach Zielonego Budżetu Dzierżoniowa 2025 stała się już rzeczywistością. Dzięki Waszej inicjatywie i zaangażowaniu w ostatnich miesiącach dosłownie zazieleniło się w Dzierżoniowie. Nasze miasto wzbogaciło się o nowe, estetyczne przestrzenie, które już teraz służą odpoczynkowi i poprawiają jakość życia nas wszystkich. Zobaczcie, co udało się wspólnie osiągnąć.
czytaj więcejWe wtorek policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy prowadzą szeroko zakrojoną kontrolno-prewencyjną akcję, podczas której sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Działania mają na celu przypomnienie zmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu bądź innych środków działających podobnie do tej substancji, takich jak narkotyki czy dopalacze.
czytaj więcejRozpoczęły się powroty do domów i na dolnośląskich drogach należy spodziewać się sporego ruchu. Planując podróż, pamiętajmy o bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego, niezależnie od liczby kilometrów do pokonania. Pamiętaj zmienne warunki pogodowe mogą być szczególnie wymagające na drodze. Apelujemy o unikanie pośpiechu i przypominamy, że odpowiednie przygotowanie samochodu, koncentracja, dostosowanie prędkości do warunków oraz właściwy stan psychofizyczny kierowcy mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Życzymy wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego powrotu do domu.
czytaj więcej15 marca 2025 r. do Bielawy przyjechała 15-osobowa delegacja z województwa kujawsko-pomorskiego, w skład której wchodzili samorządowcy z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza oraz przedstawiciele trzeciego sektora. Tematem wiodącym była wymiana doświadczeń w zakresie współpracy Gminy z przedsiębiorstwami ekonomii społecznej oraz funkcjonowania Społecznej Agencji Najmu.
czytaj więcejZapraszamy na 4 dni TAURON Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ - to nasze największe widowisko w skali roku, które przyciąga miłośników kwiatów, sztuki i niezwykłych aranżacji florystycznych z całej Polski i zza granicy. W zabytkowych wnętrzach zamku ponownie rozkwitną tysiące kwiatów, tworząc magiczną, wiosenną atmosferę pełną kolorów, zapachów i inspiracji.
czytaj więcej